a

İhtiyaç sahiplerine ödenen SED ödemeleri bugün hesaplara geçiyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ihtiyaç sahiplerine her ay düzenli olarak yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacağını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi bugün yapıyoruz.” dedi.

15 Ağustos’a kadar tamamlanacak

Çocukların öncelikle aile yanında desteklenmesi ilkesinden hareketle ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından SED yardımı yapıldığını ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, çocuklar için ortalama 1259 TL ödeme yapıldığını belirterek, ödemelerin bugün başladığını ve 15 Ağustos’a kadar tamamlanacağını bildirdi.

Çocukların ailelerinin yanında olmasını önemsediklerini ifade eden Bakan Yanık, şu ifadeleri kullandı:

“Çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için ailelerinin yanında büyümelerine önem veriyoruz. Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden kopmaları yerine ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada topluma sağlıklı bireyler olarak katılabilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda sosyal hizmet modellerimizden biri olan SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin TL SED ödemelerine bugün başlıyoruz.”

OKU!  Bakan Yanık'tan 15 Temmuz'da eşi ve babasını şehit veren Bilge Gürs'e ziyaret

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Altın yatırımcıları dikkat! 4 ay sonra bir ilk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.