a

Almanlardan çarpıcı Türkiye açıklaması

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Başkanı Markus Slevogt, “Türkiye gerçek değerinin altında değerlendiriliyor. Her tür reform, yatırımcıların dünyasında olumlu” dedi.

Alman ekonomisini Türkiye’de resmi olarak temsil eden Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (AHK Türkiye), hükümetin iş dünyasıyla yürüttüğü reform görüşmelerine tam destek geldi.

AHK Türkiye Başkanı Markus Slevogt, ilk etapta atılan adımlarla uluslararası yatırımcıların Türkiye’ye ilgi gösterdiğini belirterek, “Türkiye gibi bir ülke, Uganda veya benzeri bir ülke gibi, üçüncü dünya ülkeleri reyting düzeyinde olamaz. Sosyal hayatımızın her boyutundaki her tür reform, yatırımcıların dünyasında olumlu algılanabilecek reformlardır” dedi.

Türkiye’deki yatırım ortamını Milliyet’e değerlendiren Slevogt, bir yatırım lokasyonu olarak Türkiye’deki, para politikası ve genel ekonomi politikası konularındaki son gelişmelere dikkat çekerek, “Uluslararası yatırımcılar arasında kesinlikle daha fazla ilgi uyandıran ilk adımlarını gördük. Para politikası kararları alındıktan sonra son 2-3 hafta içinde uluslararası yatırımcılardan bu kararların karşılığında gelen sermaye girişlerini siz de takip etmişsinizdir” ifadelerini kullandı.

Değerinin altında

Slevogt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin reytingine bakarsak, 21 yıldır Türkiye’de yaşayan, Türkiye’nin kalitesini gören, Türkiye’nin yaşam standardını gören, Türkiye’nin yetkinliğini gören, bu ülkenin bölgedeki imkanlarını da gören benim gibi biri için Türkiye gibi bir ülke, Uganda veya benzeri bir ülke gibi, üçüncü dünya ülkeleri reyting düzeyinde olamaz. Sosyal hayatımızın her boyutundaki her tür reform, yatırımcıların dünyasında olumlu algılanabilecek reformlardır. Ve tabii ki, bu yola ve bu adımları atmaya devam edersek, kesinlikle daha olumlu algılanabilir ve bir yatırım ülkesi olarak Türkiye’ye duyulan güveni daha da güçlendirebiliriz. Ben geçmişte Türkiye’ye bankacı olarak gelmiştim. Bankacılıktan, yatırım faaliyetlerinden, şirket alım satım işlerinden gelen biri olarak, Türkiye’nin gerçek değerinin altında değerlendirildiğini ve burada ek reformlarla yatırımcıların dikkatini çekebilecek fırsatlar olduğunu görüyorum.”

OKU!  Meteor sürprizi! Türkiye'nin farklı noktalarından görüldü

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Hayabusa2 uzay aracının kapsülü Dünya’ya indi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.